Літній фітнес: як не нашкодити здоров’ю

Літo – ідeaльний чaс для зaнять фітнeсoм тa спoртoм нa прирoді. Яким би сучaсним і прoxoлoдним нe був би спoртзaл, він нe йдe в жoднe пoрівняння з трeнувaннями в пaрку aбo нa бeрeзі річки. Іншe питaння, щo літня спeкa може нашкодити, час для тренувань потрібно обирати ретельно, також важливо не отримати пошкодження.

Прихильникам бігу до уваги

Важливо тренуватися з обережністю, щоб уникнути травм. Якщо ви вирішили почати бігати, то не варто відразу ж намагатися пробігти марафон. Почніть з швидкої ходьби – це теж фізичне навантаження, яке допоможе людині без спортивної підготовки скинути зайві кілограми і бути підтягнутим. Продумайте час і місце, де ви збираєтеся бігати або ходити. Оскільки при температурі повітря більше 25 °С і вологості повітря вище 50% пульс буде збільшуватися ще на 10% більше, ніж при бігу в прохолодну пору року. Тому якщо у вас немає досвіду занять бігом хоча б 3-4 місяці, то починати потрібно обережно і поступово. А надійним другом вам стане пульсоксиметр – прилад для контролю пульсу і насичення крові киснем.

Любителі силових навантажень в літній час переходять на режим силової витривалості. Турніки і бруси під відкритим небом знайдуться в кожному місті і навіть селі: та ж шкільна спортивна площадка. Якщо у вашому місті або селищі є спортзал під відкритим небом, не намагайтеся в спеку робити максимум вправ з великою вагою і мінімумом повторень, як ви звикли робити в спортзалі з кондиціонером. Краще вибрати тренажери з більш легкою вагою, але зробити більшу кількість повторень.

До чого призводять вправи, які виконуються неправильно

Існує ряд фізичних навантажень, які можуть бути травматичними і для жінок, і для чоловіків. Це силові навантаження з сильними обтяженням, неправильно виконувані вправи, тривалий інтенсивний біг. Якщо аеробні навантаження (в основному виконуються для схуднення) виконувати, не враховуючи стан здоров'я, частоту пульсу, то можна викликати проблеми в роботі серця і судин. Тому будь-яке фізичне навантаження повинне бути адекватним, а програма тренувань має бути складена грамотно.

Неправильно виконувані вправи призводять до травм і можуть викликати біль в різних частинах тіла. І це зовсім не крепатура м'язів, яка виникає у початківців або при виконанні абсолютно нових  вправ. Якщо нічого не робити, крепатура зазвичай тримається близько 3-х діб.

Як відрізнити крепатуру від травми

«Крепатура» виникає після важких фізичних вправ або у людей зі слабкою фізичною підготовкою, які недавно займаються спортом. Також м'язовий біль може проявитися через кілька годин або навіть добу після тренування: такий біль називають запізднілим м'язовим болем (ЗМБ). Такий біль викликається микротравмами – розривами м'язового волокна. Користь від таких мікротравм полягає в активізації секреції гормонів, за допомогою яких стимулюється загоєння і пригнічується запальний процес в м'язах. У підсумку ми маємо збільшення м'язової маси.

Якщо такі мікротравми в м'язах не загоїлися, то наступна інтенсивне фізичне навантаження може нашкодити. А при зайвій кількості тренувань може наступити фізичне виснаження. Якщо м'язи болять досить сильно і довго, або взагалі з'явилися набряки на руках, ногах, варто турбуватися і терміново звернутися до травматолога: можливо, вони були пошкоджені, і їх потрібно відновлювати за допомогою медичних процедур і засобів.

Автор: Світлана Євсєєва

© Медичний портал Здоров-Інфо 

При використанні матеріалів статіі активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.